Ani som netušila,že tento recept bude mať taký úspech.. A kedže som nevymyslela žiadny názov, tak som sa nechala inšpirovať jedným z vás z FB. Naozaj odporúčam. Je to nie len výborná mlska, ale  napeckované jedlo superpotravinami a omega 3 kys., aminokyselinami, enzýmami a je to vyborný spôsob ako ich dostať aj do detí :-)…j..Jediné čo by som muja vytkla je kombinácia čerstvého ovocia a orieškov. Ale každý má iné trávenie, takže komu to robí tráviace problémy čerstvý banán vynechajte..

Palacinka:

2 PL ľanových semienok kúpiť v eshope

2 dcl vody

2 banány

1 PL raw agáve

1 PL maca kúpiť v eshope

1 PL lucuma kúpiť v eshope

1 PL konopných semienok kúpiť v eshope

1 PL psylliia kúpiť v eshope

Ľanové semienka namočíme do 2 dcl vody na 12 hod, občas premiešame. Vytvorí sa jemný gel, ktorý zmixujeme vo vysokorýchlostnom mixéri s ostatnými zložkami ( okrem psyllia) do tekutého cesta. Psyllium pridáme až po dôkladnom rozmixovaní všetkých ingrediencií a  zmixujte do hladka. Ešte tekuté nalejte na paraflexovú foliu sušičky, rozotrieme na celý plát a vysušíme pri 42 st.

Z toho množstva mne vyšli 2 palacinky.

Krém:

200 g raw lieskovcov kúpiť v eshope

3-4 PL raw agáve kúpiť v eshope

Dužina z 2 mladých kokosov

1 dcl vody z mladého kokosu

1 dcl mandlového mlieka.kúpiť v eshope

70 g 100% čokolády kúpiť v eshope

vanikový lusk ( vnútro) kúpiť v eshope

1 PL kakaa kúpiť v eshope

Lieskovce namočíme na 12 hodín a potom premyjeme. Otvoríme mladé kokosové orechy. Ak neviete ako na to, tu nájdete návod. Ich dužinu spolu s lieskovcami, agáve, vanilkou, kakaom  a mandlovým mliekom dáme do mixéru a  za postupného pridávania kokosovej vody urobíme hladký krém..na záver v ňom zmixujeme kakaovú hmotu. Krém sa nedá hneď plniť do palacinky, musí trochu stuhnúť. Tak ho dáme do chladu a občas premiešame, aby sa neurobila na kréme kôrka. Keď sa nerozteká, môžete plniť palacinku krémom a banánom. Ako iný variant môžete urobiť s malinami. Nechajte stuhnúť do druhého dňa. Týmto množstvom naplníte  2 palacinky a vznikne slonia slza .

Dobrú chuť

Andrea

[medailon]