Baví ma život, ľudia a svet. Moja cesta je cesta za poznaním. Vďaka vlastným skúsenostiam a skúsenostiam získaných vzdelávaním, sprevádzam ľudí na ceste za zdravím. To je to, v čom vidím zmysel, čo ma napĺňa, čo ma baví…

Prečo na strave záleží…

Bola som vychovávaná v duchu tradícií, pozitív a sociálnych istôt. V živote som to „dotiahla“ relatívne ďaleko ale v tom, čomu som sa venovala, som prestávala vidieť zmysel.

Zdravie bolo v našej rodine odjakživa ústrednou témou. Neexistuje snáď choroba, ktorá sa u nás nevyskytla. Už od útleho detstva som mala tráviace ťažkosti. A moji rodičia si s tým nevedeli rady. A tak som rástla a rástla a môj problém pretrvával. Časom si na to zvykli rodičia aj ja a tento proces sme začali pokladať za prirodzený.

Dnes už viem, že imunitný systém človeka je umiestnený v našich črevách. K tomuto poznaniu som prišla vďaka živej strave. Tá ma priviedla k tomu, že som začala bádať a experimentovať s tým najcennejším, čo mám – so svojim telom. K experimentom som pridala aj štúdiá („Health Educator“ v Hippokratovom inštitúte na Floride a „Pure Raw Teacher Training“  vedený Dr. Amy Rachelle, ND, štúdium “Tradičnej čínskej medicíny” v Prahe).

Jednou z najväčších inšpirácií bola pre mňa Iris diagnostika, ktorej sa venujem dodnes. Vedeli ste, že v očiach máme ukryté genetické predispozície posledných troch generácií a že náš spôsob života sa odráža v našej dúhovke?  Analýza živej kvapky krvi túto disciplínu dopĺňa o aktuálny stav. A vďaka týmto informáciám môžeme upraviť nielen našu stravu ale aj životný štýl.

Baví ma ľuďom pomáhať nájsť cestu k sebe, a tým otvárať cesty k ostatným. Najväčšou odmenou sú pre mňa iskričky v očiach niekoho, kto prišiel na niečo dôležité. Niečo, čo mal v sebe dlho ukryté. Niečo, čo  je pre neho nesmierne vzácne. To je to, v čom vidím zmysel, čo ma baví, čo ma napĺňa…

A čo viac?

Yin Yoga bola moja láska na prvý pohľad. Zamilovala som sa do nej pred rokmi na Bali. Ostrove, ktorý ma napĺňa kľudom, vyrovnanosťou, láskou, harmóniou,  pochopením. Pomohla mi nájsť cestu k sebe, k môjmu skutočnému ja. Inšpirovala k tomu, aby som žila život svojich snov, podľa svojich predstáv. Nadchla tak veľmi, že som absolvovala “Yin Yoga Teacher Training” v Indonézii.

Užívam si partnerskú jogu, thajské masáže, a brazílsky tanec – zouk, kubánsku salsu, argentínske tango. Venujem sa partnerským workshopom. Nesmierne rada sa na ľudí nalaďujem a cítim ich energie. Verím, že dotyk a vzájomná blízkosť má liečivé účinky…