Volám sa Janka Rariková a som lektorkou Životných máp a zároveň inštruktorom Pilatesu. Mám rada prírodu, turistiku, knihy, dobré jedlo a svoju prácu. Teším sa z okamihov, príležitostí, nových ľudí, skúseností, zo všetkého, čo mi život dáva. Nebolo to vždy tak a aj ja som si prešla svojou cestou.

Najskôr prácou v banke – odd. bežných korunových účtov, kedy som si uvedomila, že chcem viac. Potom 10 rokov manažérskej práce, kde som pochopila, že žiadne peniaze mi nenahradia čas, ktorý môžem stráviť inak ako prácou a že kým som v práci, ľudia, ktorých mám rada a na ktorých mi záleží prichádzajú o moju pozornosť, a to sa nedá ničím nahradiť.

Postupne som si začala uvedomovať seba, čo robím, ako žijem… Čítala knihy a snažila sa chápať a rozumieť. Zúčastňovala som rôznych seminárov, prešla viacerými terapeutickými metódami. Hľadala som a stále som nebola spokojná. Preto prišla rakovina a ja som pochopila, že za všetko, čo sa mi v živote deje som zodpovedná len ja sama. Nastal čas zmien seba samej, mojich postojov a prekonávania strachov. A práve v tomto mojom životnom období mi „náhoda“ prihrala do života Životné mapy.

Tie mi ukázali, čo v skutočnosti žijem a prečo to takto mám. Tie mi ukázali smer mojej cesty. Prešla som lektorským výcvikom a naozaj som veľa pochopila a veľa zmenila. Pasovala sa so svojimi strachmi a obavami a novými životnými situáciami. A pritom postupne rástla… A dnes len z celého srdca ďakujem a teším sa…