V mojej ambulancii sa vyskytla novinka: olej z fermentovanej pečene tresky a vy máte veľa otázok.

Rozhodla som sa na ne odpovedať celým článkom, aby ste mali širšie informácie.

 

Nemusím už snáď zdôrazňovať, že naše zdravie a zdravie našich zubov závisí od správnej voľby jedla, ktoré každý deň konzumujeme.

 

V prípade, že naše každodenné jedlo nie je vyvážené ( bohužial v dnešnej dobe 90% populácie) ako dobrá voľba sú kvalitné potravinové doplnky.

Jedným z nich je aj olej z fermentovanej pečene tersky od Green Pasture.

Je výrobený starobylou metódou fermentácie z divo žijúcich treskovitých rýb.

Nie je rafinovaný, nie je tepelne upravený.

Vždy obsahuje iné množstvo nutrientov, podľa ročného obdobia kedy sa treska loví.

 

Naše telo potrebuje v tuku rozpustné vitamíny A a D pre naše bunky na tvorenie osteokalcínu. Je to proteín, ktorý je zodpovedný za ukladanie vápnika a fosforu v našich kostiach a zuboch.

Dr. Price zistil, že moderní ľudia trpia zubným kazom najmä preto, že jedlo ktoré konzumujú, je veľmi chudobné práve na vitamíny rozpustné v tuku. Na vyliečenie zubného kazu je jednoducho potrebné prinavrátiť tieto vitamíny do jedla, alebo ho dopĺňať potravinovými doplnkami.

 

Jedna čajová lyžička kvalitného oleja z treščej pečene obsahuje toľko vitamínu A, koľko je obsiahnuté v 5,2 litroch mlieka, 0,45 kg masla alebo v 9 vajíčkach.

Spoločnosť Green Pasture’s™ produkujú olej z treščej pečene Blue Ice™ v tej najväčšej kvalite, s najväčším podielom živín. Obsahuje celé množstvo vitamínu D v neporušenej forme, pretože spoločnosť používa fermentačný proces namiesto destilačného pri jeho výrobe.

Kyselina mliečna počas fermentácie spolu so všetkými živinami v tomto oleji ho prirodzene konzervujú a olej teda neobsahuje žiadne umelé látky.

Vysoko kvalitné v tuku rozpustné vitamíny obsahuje práve fermentovaný olej v takej forme, v akej ich naše telo najviac potrebuje.

 

Dávkovanie: 2-5 ml za deň. Túto dávku je možné rozdeliť na viacero dávok v priebehu dňa.

Užívajte s jedlom.

Môžu užívať aj malé deti, tehotné a kojace matky.

V prípade vysokej kazivosti zubov je možné dávku zvýšiť.

 

Množstvo oleja, potrebné pre individuálnu konzumáciu závisí na viacerých faktoroch, ktorými sú nedostatok vitamínu A a D, váha, množstvo celkového vystavenia sa slnečnému žiareniu ako aj celkovej úrovni zdravia.

Nemusíte sa ani obávať toho, že v niektoré dni dávku preskočíte a v iné si dáte viac.

Dávam ešte do pozornosti, že ako vhodné doplnenie stravy, kvôli vitamínom rozpustných v tukoch je prepustené maslo…ghee.

ghee

Je to jeden z najzdravších tukov na tepelnú úpravu pokrmov. Sačí, keď na ňom budete variť

Po otvorení, by sa mal skonzumovať do 3-4 mesiacov a uchovávať v chladničke.

V mojej ambulancii si ho môžete kúpiť v balení 237ml za 48 eur.

V príchutiach: natural, pomaranč, mäta, škorica