Milí moji pacienti, priatelia, kamaráti a priaznivci mojej práce…

Prečítajte si prosím, moju, snáď nie moc dlhú spoveď. Prichádzam do veku, kedy začína človek bilancovať svoj doterajší život a vie zhodnotiť aký je jeho rebríček priorít a má zbytok života na to, aby si naplnil tie sny, ktoré ešte nestihol.

Povedala som si , že práve nastal čas, aby som začala s napĺňaním mojich snov. Za chvíľku mám 48 rokov, môj otec v tomto veku zomrel. Tak si myslím, že nemám už nad čím premýšľať. Tí, ktorí poznáte môj príbeh viete, čím som prešla za posledné roky. Cez frustráciu v práci, snahou robiť niečo iné (Zelené Slnko) a znovuobjavenie krásy stomatológie.

Zmena životného štýlu, štúdium, zmenilo môj pohľad na svet a ľudí v ňom. Za 2 roky na Akadémii léčivé výživy som sa naučila aká je dôležitá strava pre naše zdravie, za 1 rok výcviku psychosomatiky som sa naučila aké je dôležité spracovanie našich emócii pre naše zdravie a 2 roky výcviku rodinných konštelácii som sa naučila aké sú dôležite vzťahy a komunikácia pre naše zdravie.

A všetko by som to chcela skĺbiť dohromady a byť pre vás oporou a prinášať vám pohodu aj v tak nezvyčajnej situácii.

Prišla som, hlavne vďaka vám, mojim pacientom k poznaniu, čo je moje životné poslanie. Ten pocit, keď mi od strachu roztrasený pacient pri druhej návšteve povie: Pani doktorka, vám sa podarilo za jednu návštevu niečo čo sa nepodarilo nikomu za 40 rokov… je neskutočný 🙂

Alebo keď vidím svoje 10 ročné plomby a vyzerajú ako nové…

Moja práca ma začala opäť neskutočne baviť. Viem, že som na správnom mieste. Má to však jeden háčik. Chcem ju robiť inak. Chcem,aby moja práca bola 100%ná, dokonalá a aby bola funkčná a trvácna. Chcem používať tie najkvalitnejšie bioaktívne materiály. Chcem, aby sme vám spoločne s mojou sestričkou Majkou, vytvorili prostredie, kde sa budete dobre cítiť a pri tom urobíme všetci traja spoločne niečo pre vaše zdravie.

Ja s Majkou sme vždy rady, keď odchádzajú od nás pacienti spokojní a mnoho krát aj vyspatí, či narehotaní 🙂 Neviem čím to je, u nás je vždy dobrá nálada 🙂

V našej ambulancii chystáme veľké zmeny.

Už viem, že k stomatológii sa dá pristupovať aj inak. Už sú k dispozícii materiály, ktoré sú bioaktívne, alebo také, čo neobsahujú až také množstvo škodlivých látok a viem, že najdôležitejšie je dobre vidieť 🙂

Idem kúpiť dentálny mikroskop a väčšinu práce budeme robiť práve pod ním. Väčšina používaných materiálov bude BPA free, či biologicky aktívne materiály a pri tom budeme využívať  najmodernejšie technológie na všetky nami poskytované zákroky.

Kvalitná práca pod mikroskopom vyžaduje množstvo času a trpezlivosti. Aj zo strany našej, aj zo strany pacienta. Časová náročnosť mi dovolí venovať sa iba pár pacientom denne. Mikroskop mi umožní robiť zákroky, ktoré bez neho nie sú možné a viditeľnosť aj tých najmenších detailov zabezpečí veľmi kvalitnú a estetickú prácu. Keďže žiadna poisťovňa takéto úkony pacientom neprepláca, tak som sa rozhodla, že zruším všetky zmluvy s poisťovňami a od januára 2020 budeme robiť iba na priamu platbu.

Predbežný cenník si môžete pozrieť nižšie.

Vaše poisťovne vám časť zákrokov preplatia, len si podrobnosti musíte zistiť priamo vo svojej poisťovni.

Viem, že mnohí z vás od nás odídu, že ceny budú na vás príliš vysoké, alebo niektorým na tom až tak nezáleží. Samozrejme vám vyhovieme keď sa budete chcieť vyradiť a na základe vašej žiadosti pošleme vaše dokumenty ďalšiemu lekárovi, s postupom v súlade so zákonom.

Ja však už viem, že inak nemôžem. Buď to budem robiť takto, alebo to nebudem robiť vôbec. A to by bolo naozaj škoda 🙂

Ja sa na novú prácu veľmi teším a hlavne na jej výsledky. Teším sa aj na pacientov, ktorí to budu chcieť zažívať s nami a budú chcieť urobiť pre svoje zdravie čo najviac.

Ešte trochu organizačných vecí:

Pre tých čo sa chcete vyradiť, žiadosť máte k dispozícii v našej ambulancii alebo si ju napíšte sami a prineste. Vyradenie bude spoplatnené 5 Eur. Podľa zákona to všetko musí ísť poštou… takže poštovné, papier , obálka, čas a cesta na poštu.

Pre tých čo chcete s nami ostať, budú platiť trošku iné pravidlá ako ste boli zvyknutí. Všetko bude iba na objednanie. Takže ráno už nebudeme vybavovať žiadnych bolestivých, ani preventívne prehliadky. Ak budete mať problém, jednoducho zavoláte a po dohode s Majkou prídete. Prehliadky budeme tiež robiť pod mikroskopom s potrebnými fotkami a keď bude potrebné, aj s RTG snímkami.

Takže to tiež vyžaduje čas.

Nové ordinačné hodiny aj kompletný nový cenník zverejním tu na webe v januári 2020.

Verím, že aj tí sklamaní to pochopia a nájdu si lekára, ktorý im bude vyhovovať. Verím aj tomu, že niektorí sa neskutočne tešia… ako ja 🙂

Preventívna prehliadka – 30 Eur
Preventívna prehliadka pod mikroskopom, baitwigové snímky v cene – 50 Eur
Vyradenie z evidencie – 5 Eur

Fotokompozit 1 plôška pod mikroskopom, bioaktívny materiál, koferdam
Frontálny úsek – 90 Eur
Distálny úsek – 110 Eur

Fotokompozit 2 plôšky pod mikroskopom, bioaktívny materiál, koferdam
Frontálny úsek – 100 Eur
Distálny úsek – 120 Eur

Fotokompozit 3 plôšky pod mikroskopom, bioaktívny materiál, koferdam
Frontálny úsek – 130 Eur
Distálny úsek – 150 Eur

Endodontické ošetrenie pod mikroskopom – 120-350 Eur
Extrakcia zuba, anestéza v cene – 40-70 Eur

Andrea Gáži